ما را دنبال کنید

مسابقه کویرنوردی در ریگ جن

 

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، نحوه اجرای این مسابقه که در روزهای 1 و 2  اسفند 98 در یک کلاس و در مسیری به طول 100 کیلومتر برگزار می‌شود، به صورت تیمی و هر تیم شامل سه خودرو، خواهد بود.

رالی خودروهای دودیفرانسیل ریگ جن در راستای اهداف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به‌منظور رونق گردشگری داخلی، ترویج فرهنگ صحیح سافاری بدون آسیب رساندن به طبیعت، حفاظت همه جانبه از محیط زیست، افزایش دانش و مهارت رانندگی در کویر، ایجاد شور و نشاط اجتماعی، تقویت روحیه همیاری و انجام فعالیت‌های گروهی در کویر، طراحی شده و برگزار می‌شود.

برنامه روز نخست رالی پنجشنبه یکم اسفند ماه، حرکت به صورت مختصات یابی نقطه به نقطه و با استفاده از جی پی اس از انارک به سمت ریگ جن، بازدید از کاروانسراهای تاریخی انارک و ناروسیه، روستای تاریخی علم حاج باقر، ریگ‌جن و معدن قدیمی آلمانی‌ها و اقامت و سکونت در کمپ شبانه در میان رمل‌های زیبای کویر خواهد بود.

برای روز دوم مسابقه نیز شروع از محل کمپ شبانه و حرکت به سمت انارک در نظر گرفته شده است.

پس از رسیدن به خط پایان، بر اساس نظر داوران و امتیازهای کسب شده از سوی شرکت‌کنندگان، نتایج اعلام و نفرات برتر معرفی می‌شوند.

آخرین مهلت پیش ثبت‌نام 29 بهمن ماه از طریق تماس (در پیام‌رسان واتساپ) با شماره‌های 09151152779رضا شهریاری رییس کلوپ سافاری و 09121578854 ابراهیم زندی دبیر کلوپ سافاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و 09123828643 محمدرضا هدایتی طراح و سرداور مسابقه است.

زمان و محل تکمیل مدارک و برگزاری جلسه توجیهی، عصر روز چهارشنبه 30 بهمن 98 در کاروانسرای انارک واقع در بخش انارک استان اصفهان خواهد بود.