ما را دنبال کنید

لیفت کردن ، تیونینگ سیستم فنربندی

سیستم تعلیق یا Suspension   به سیستم فنرها ، کمک فنرها ، لاستیکها ، هوای تایرها و قطعات پیوند دهنده ای که چرخ ها را به وسیله نقلیه وصل می کنند و اجازه حرکت بین این دو را می دهد ، اشاره دارد. سیستم های تعلیق باید هم از کیفیت سواری و هم در حمل و نقل وسیله نقلیه در جاده ناهموار و در شرایط سخت پشتیبانی کنند و این مهم نیاز به تعادل مناسب و بهینه بین این دو مورد دارد.

 سیستم تعلیق :

چرخ ها را تا حد امکان در تماس با سطح جاده نگه می دارد.

از وسیله نقلیه و محموله آن در برابر دست اندازها محافظت می کند.

عملکرد خودرو را در مجموعه شرایط جادهای مثل پیچها و ناهمواریها بهینه می کند.

بیشتر خودروهای دودیفرانسیل با سیستم تعلیقی که برای راحتی راننده و مسافر در جاده های صاف و تا حدودی ناهموار تنظیم شده  به فروش می رسند و ممکن است برای سفر در جاده یا برای حمل بارهای سبک بسیار عالی باشد ، اما به محض افزودن وزن و لوازم جانبی به وسیله نقلیه و یا در شرایط در جاده ناهموار قابلیت  و کارایی وسیله نقلیه را کاهش دهد . سیستمهای تعلیق تولید شده توسط تولید کنندگان حرفه ای این محصول مانند Old Manemu , King ,Tjm , …   میتواند یک ایده خوب برای رفع این ایرادها  باشد.

 

 برای رانندگی خارج از جاده یا بارهای سنگین ، سیستم تعلیق استاندارد ممکن است کافی نباشد و تعویض سیستم  تعلیق با انواع با کیفیت بالاتر آن منجر به عملکرد کلی بهتر وسیله نقلیه شما می شوند  و باعث :

نرمی بهتر خودرو

هندلینگ بهتر در جاده ها

عملکرد بهتر مسیرهای ناهموار و خارج از جاده

قابلیت باز شدن بیشتر چرخ در ناهمواریهای با ارتفاع زیاد

قابلیت بار بهتر

تراز بالاتری هنگام عبور از شیبهای کناری

و همچنین جلوگیری از شوکهای شدید در دست اندازها میگردد .

ارتقاء تعلیق برای خودروهای دودیفرانسیل معمولاً شامل افزایش ارتفاع تا ٥٠ میلی متر است و فنرهای لول و شمش و کمک فنرها استاندارد با فنرهای لول و شمش و کمک فنرهای سفارشی جایگزین می شوند . 

توجه ! افزایش ارتفاع غیر استاندارد خودرو میتواند باعث :

١-  آسیب رساندن به سر پلوس های چرخهای جلو میشود .

٢ – کم شدن ایستایی خودرو در سرعت های بالا .

٣ – استفاده ار گوشواره فنرهای دست ساز ممکن است بدلیل استفاده از آلیاژهای نامناسب و یا جوشهای بی کیفیت فرسوده شده و دچار شکستگی آن گردد که در هنگام رانندگی بسیار خطرناک خواهد بود

٤ – استفاده از کمک فنرهای غیر استاندارد به شاسی و اتاق خودرو آسیب میرساند .