ما را دنبال کنید

چه نوع لاستیکی برای خودروی ما مناسب است

چه نوع لاستیکی برای خودروی ما مناسب است؟

برای انتخاب درست و مناسب لاستیک ،کمپانی های سازنده علامتهای خاصی را بر روی محصولات خود درج کرده اند این علائم عبارتند از : A/T – H/T – M/T

H/T  مخفف واژ] HIGHWAY – TERRAIN میباشد . لاستیک هایی که این حروف بر روی آن درج گردیده بسیار نرم و کم صدا بوده و برای رانندگی در شن و ریگ ( رمل ) بسیار مناسب و به کسانی پیشنهاد میشود که بیشتر در جادهای معمولی تردد کرده و نرمی و کم صدایی برایشان مهم بوده و تنها حدود 20% از رانندگی خود را در مسیرهای آفرود میرانند و این مسیرها هم جزو مسیرهای آفرود سبک میباشد .

A/T  مخفف واژه ALL – TERRAIN  میباشد . این نوع لاستیکها برای مصرف 50 – 50 در مسیرهای آفرود و جادها و شهر مناسب هستند ، از نوع H/T  سفت تر و در آفرود مفاومترند مخصوصا در مسیرهای سنگی و البته به نرمی و کم صدایی H/T  نیستند.

M/T مخفف واژه MUD – TERRAIN بوده و معرف لاستیکی سفت و گل درشت مخصوص آفرودهای سنگین بخصوص در گل و لای میباشد ، در مسیرهای سنگی و خشن از دو نوع دیگر بسیار مقاومتر ولی پر صدا و خشگتر از آنان است و بر روی آسفالت زودتر از نوع A/T  و H/T ساییده شده و مخصوصا بر روی آسفالت خیس چسبندگی کمتری نسبت به آنها دارد.